Sirküler

Sirküler No: 2021/095


2021-18 Bazı Tekstil Konfeksiyon ve Deri Ürünlerinin Denetimine ilişkin Tebliği İthalat Denetim Rehberi

 

30/12/2020 tarihli ve 31350 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Bazı Tekstil, Konfeksiyon ve Deri Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2021/18)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2021/26)” kapsamında yer alan ürünlerin Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) üzerinden gerçekleştirilecek fiili denetimlerinin yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin usul ve esaslarının belirlenmesine yönelik olarak TC Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan İthalat Denetimi Rehberi ekte gönderilmiştir.

Rehberde, İthalatçı Denetim Başvuruları, Denetim Süreci, Laboratuvar Testi, Denetimlerin Sonuçlandırılması başlıkları altında açıklamalara yer verilmiştir.  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınız
Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.