Sirküler

Sirküler No: 2018/005


İthalat Rejimi Kararına Ek Karar (Karar Sayısı: 433)

 

10.12.2018 tarihli 30621 sayılı resmi gazetede yayımlanan İthalat Rejimi Kararına Ek Karar (Karar Sayısı: 433) ile (Plastik Borular,Banyo kuvetleri,Bideler,Kapilar pencereler,panjurlar,kagitlar kartonlar,mozaik kupler,camdan silteler ,panolar,kol dugmeleri,demir celikten esyalar,video kayit cihazlari, Televizyonlar,elektrik kabloları,Oyuncaklar vb ) ürünlere ilave gümrük vergisi getirilmiştir.

 

Bu Kararın yayımı tarihinden önce Türkiye'ye sevk edilmek üzere bir taşıma belgesi düzenlenerek yüklemesi yapılmış olan eşyanın bu Kararın yayımı tarihinden itibaren en geç 45 gün içinde ithalatına ilişkin gümrük beyannamesiniin tescili veya gümrük mevzuatı çerçevesinde özet beyanın verilmesi halinde, bu Karar hükümleri uygulanmayacaktır.


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.