Sirküler

Sirküler No: 2019/031


2019/20 sayılı tebliğ kapsamında yapılan ithalatların Geri Bildirimleri için Elektronik Başvuru Sistemi üzeriinden müracat yapılması

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun internet sitesinde  yayımlanan duyuruda;

 

Sağlık Bakanlığınca Denetlenen Bazı Ürünlerin İthalat Denetimi Tebliği (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2019/20) kapsamında yapılan ithalatların gerçekleşmesinden sonra ithalat geri bildirimleri için 01.03.2019 tarihinden itibaren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapılan ithalat bildirimleri EBS (Elektronik Başvuru Sistemi) üzerinden evrak sayısı ve takip numarası alınarak  başvuru yapılması gerekmektedir.

 

Başvuru üst yazılarının e-imzalı olarak ve OCR formatında olması ve elektronik yazı ekinde gümrük giriş beyannamesinin sunulması gerekmektedir. 

 

Yapılacak ithalat geri bildirim başvuruları hakkında yukarıda belirtilen hususlara uygun olarak başvuru yapılması ve ekli başvuru kılavuzunun dikkate alınması gerekmektedir.


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınız
Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.