Sirküler

Sirküler No: 2019/073


Oksijen tüplerinin de Sözlü Beyan formu ile tamir veya bakımını müteakip başka bir gemiye teslim edilebilecektir

 

TC Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün ekli 12.04.2019 tarihli 43466596 sayılı yazılarıyla;

2014/20 sayılı Genelge ile, dahilde işleme rejimi kapsamında sözlü beyan formu ile beyan edilen ve ilgili Deniz Ticaret Odası tarafından Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine verilecek toplu teminat kapsamında yer alan seyrüsefer halinde bulunan gemilere ait parçaların (can salı, yangın tüpü vb.) Türkiye Gümrük Bölgesinde tamir ve bakım işlemine tabi tutulacak olması durumunda yapılacak işlemler düzenlendiği,

Seyrüsefer halinde bulunan gemilere ait oksijen tüplerinin de 2014/20 sayılı Genelge çerçevesinde sözlü beyan formu ile beyan edilmesi ve söz konusu eşyanın 06.09.2018 tarihli ve 36901260 sayılı yazıda belirlenen usul çerçevesinde tamir veya bakımını müteakip başka bir gemiye teslim edilebilmesinin mümkün bulunduğu bildirilmiştir.

 

   İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınız
Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.