Sirküler

Sirküler No: 2020/091


İhracı Ön İzne Bağlı ve kayda bağlı 5.000 ABD Doları altındaki ürürnlerin serbest bölgeye ihraç edilebileceği

 

T.C.TİCARET BAKANLIĞI Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 24.03.2020 tarihli 53463767 sayılı yazılarıyla;  

 

-İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (İhracat: 96/31)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (İhracat: 2020/4) ile İhracı Ön İzne Bağlı Mallar Listesine eklenen mallar ile İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: İhracat 2006/7)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (İhracat 2020/5) kapsamı ve benzer nitelikteki olası ihracata yönelik tedbirlere ilişkin düzenlemeler kapsamındaki 5.000 ABD doları veya karşılığı Türk Lirasını aşmayan serbest bölgelere sarf malzemesi olarak gelecek eşyanın Serbest Bölge Müdürlüğü onaylı SBİF ile serbest bölgeye girişine izin verilmesi yönünde ilgili Gümrük Müdürlükleri bilgilendirilmiştir.

 

İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (İhracat: 96/31)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (İhracat: 2020/4) ile İhracı Ön İzne Bağlı Mallar Listesine eklenen malla aşağıdadırr:

 

Koruyucu maske, koruyucu iş elbisesi, kimyasallara karşı kullanılan koruyucu önlükler, koruyucu gözlükler, tıbbi ve cerrahi maske ve tıbbi steril/non-steril eldivenleri,

 

İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: İhracat 2006/7)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (İhracat 2020/5) ile İhracı Kayda Bağlı Mallar Listesine eklenen ürünler aşağıdadır.

 

Etil Alkol, Kolonya, Dezenfektan, Hidrojen Peroksit, Yalnız Meltblown Kumaş,

 

İlgili yazı ekte gönderilmiştir.

 

Bilgilerinize sunulur.

   İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınız
Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.