Sirküler

Sirküler No: 2020/427


Çift Kullanımlı Malzemelerin İthalatı Hakkında

 

13.10.2020 tarih ve 31273 sayılı  resmi gazetede yayımlanan 2020/20 sayılı Çift Kullanımlı Malzeme ve Teknolojilere Dair Belgelerin Onaylanmasına İlişkin Tebliğ’in 12.11.2020 tarihi (bugün) itibariyle yürürlüğe girmiş bulunması nedeniyle
İthal Şahadetnamesi ve Nihai Kullanım Sertifikası onay başvuruları ithalatçı firmalar tarafından, İthalat Belge İşlemleri Uygulaması üzerinden E- imzaya sahip firma yetkilisi tarafından online olarak yapılması gerektiği bildirilmiştir.

İlk defa E- imza yetkisi işlemi yapacak firmalar Genel Müdürlüğümüzün İthalat Belge İşlemleri E- Başvuru sayfasından ayrıntılı bilgi alabilecektir.

Konu ile ilgili Ticaret Bakanlığının detaylı açıklaması https://www.ticaret.gov.tr/ithalat/ithal-sehadetnamesi-ve-nihai-kullanim-sertifikasi linkindedir.Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL h.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.