Sirküler

Sirküler No: 2021/306


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi İthalat İzinleri

Erbil Gümrük Ataşeliğinin Ticaret Bakanlığına iletmiş olduğu bir yazıda; IKBY Gümrükler Genel Müdürlüğü yetkilileri ve iş dünyası yerel temsilcilerinden alınan bilgilere göre, İbrahim Halil gümrük idaresi üzerinden gerçekleştirilen ticaret hacmini korumak, geliştirmek ve lojistiğin diğer sınırlara kaymasını önlemek amacıyla ithalat izin prosedürlerini kolaylaştırıcı kararlar alındığı ve IKBY'ye gerçekleştirilecek ithalatlarda Erbil'de yerleşik Tarım, Sanayi, Maliye gibi Bakanlıklardan alınması gereken bazı izinler için Duhok Valisine yetki devrinin yapıldığı bildirilmektedir.

Konuya ilişkin Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin Duyurusu https://www.eib.org.tr/tr/Sayfa.Asp?SI_Id=7D198B1084&HID=381064052202161781916 linkindedir.


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com