Sirküler

Sirküler No: 2022/219


İran Metal Ve Metal Dışı Bazı Ürünler Ile Petrokimya Ürünlerine Ihracat Vergisi Getiriyor.

İran Piyasa Düzenleme Komitesi'nce alınan Karara istinaden 9 Nisan tarihli İran Gümrük İdaresini muhatap yazıda 22-28 Aralık 2021 tarihine (ürün fiyat artışının hesaplandığı baz tarih) göre oluşan ürün fiyat artışlarına bağlı olarak demir cevherinden itibaren ara mamüller ve yarı mamül çelik ürünlerine kadar ürünlere, bakır cevherinden ara mamüller katod bakır ve tel bakıra kadar ürünlere, alüminyum, çinko konsantresinden ara mamüller ve yarı mamül çinkoya kadar ürünlere, ham ve yarı mamül petrokimya ve kimya ürünlerine, cam, klinker, çimento ve ferro alaşımlarına muayyen ihracat gümrük vergilerinin uygulanacağı bildirilmektedir. Fiyat artış oranlarının her 2 veya 3 ayda güncelleneceği ayrıca belirtilmiştir.

Kaynak: Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

https://dtybs.ticaret.gov.tr/blog/post/12357/


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com