Sirküler

Sirküler No: 2022/232


Mısır Üretici Kayıt Sistemi

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, firmalarımızın Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanlığınca hazırlanan Üretici Kayıt Sistemi Hakkındaki 43 Sayılı Karar kapsamında, Üretici Kayıt Sistemine (ÜKS) tescil edilip edilmediklerini http://196.219.221.202/factoryInq/  web adresinden öğrenebilecekleri bildirilmiştir.

Anılan yazıda devamla, söz konusu web sitesinin takip edilmesinin olumlu olmakla birlikte; sistemin yeni güncellemeleri içermeyebileceği, bu sebeple firmalarımızın tescil bilgisini ithalatçıları yoluyla kontrol etmeleri ve kayıt tamamlanmış ise muhakkak resmi kayıt numarası bilgilerini almaları gerektiği ifade edilmektedir.

Kaynak: İTKİB Bülten

http://www.itkib.org.tr/tr/bulten-2022-5287.html


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com