Sirküler

Sirküler No: 2022/263


Rusya paralel ithalatına izin verdiği ürün ve marka listesini açıklamıştır

 

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, ambargoların Batılı ürünlerin ülkeye girişini durdurması karşısında, marka sahibinin izni olmadan Batı'dan ürün ithalatı yapılmasına izin verileceğine ilişkin açıklamasından sonra anılan Bakanlığı’nın paralel ithalatına izin verdiği markaların listesinin de bulunduğu  1532 sayılı Karar 7 Mayıs 2022'de yürürlüğe girmiştir.

 

Bu çerçevede, otomotivden kozmetiğe, cep telefonundan mikroişlemciye kadar yüzlerce markanın bulunduğu 23 sayfalık listedeki ürünler hak sahibinin izni aranmadan üçüncü ülkelerden Rusya’ya ithal edilebilecektir.

 

İthaline izin verilen markaların da listelendiği 1532 sayılı Karar ekte gönderilmiştir.  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com