Sirküler

Sirküler No: 2022/265


Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'' ve ''İn Vitro Tanı Amaçlı Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'' kapsamındski cihazlar için BİLGE sisteminde KDV oranı düzenlemesi yapılmıştır

2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında yapılan değişiklikle söz konusu BKK'nın eki (II) sayılı listenin 22 inci sırasında yer alan Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ''Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'' ve ''İn Vitro Tanı Amaçlı Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'' hükümlerine tabi olan cihazların teslimi ile bunların kiralanması hizmetleri'' kapsamındaki Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kaydı bulunan eşya için BİLGE Sisteminde KDV oranının %8 olarak uygulanabilmesi için ''UTSKDV8'' muafiyet kodunun oluşturulduğu bildirilmiştir.

Kaynak :Gümrükler Genel Müdürlüğü 13.05.2022 tarihli 74609404 sayılı yazıları


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com