Sirküler

Sirküler No: 2022/323


2022/21 UGD Tebliği kapsamındaki ihracat işlemlerinde TAREKS' referans numarasına ait bazı bilgilerin değiştirilebileceği

Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatında ve İthalatında Ticari Kalite Denetimi Tebliği (Ürün Güvenliği ve Denetimi;2022/21) kapsamındaki ihracat işlemlerinde, ihraç partisi için düzenlenen Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) referans numarasına ilşkin geçerlilik süresi içinde olmak üzere devir ve ifraz ile gideceği ülke, alıcı firma , taşıma şekli ve çıkış gümrüğüne ilişkin değişiklik işlemlerinin sistem üzerinden yapılabileceği bildirilmiştir.

Kaynak: Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü 20.06.2022 tarihli 75742786 sayılı yazıları.


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com