Sirküler

Sirküler No: 2022/339


TPS-OIC Menşe İspat Belgesi (İslam Konferansı üyelerinden ithalat) manule düzenlenmesi

 

01.07.2022 tarihinde uygulanmaya başlanacak olan İslam Konferansı Teşkilatı Üyesi Devletler Arasında Tercihli Ticaret Sistemi (TPS-OIC) Çerçeve  Anlaşması  kapsamı vergi indirimlerinden yararlanılması için gerekli olan TPS-OIC Menşe İspat Belgesi'nin Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) üzerinden elektronik olarak onay ve vize işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için  teknik çalışmaların devam ettiği bu nedenle  TPS-OIC Menşe İspat Belgesi'nin onay ve vize işlemlerinin ikinci bir talimata kadar manuel olarak yürütüleceği bildirilmiştir.

Kaynak: Gümrükler Genel Müdürlüğü 27.06.2022 tarihli 75912218 sayılı yazıları.  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com