Sirküler

Sirküler No: 2022/382


Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ve TPS-OIC Tercihli Ticaret Sisteminde hangi veegi oranının uygulanacağı

 

Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması (STA) kapsamında belirlenen vergi oranları ile Malezya’nın da yer aldığı İslam Konferansı Teşkilatı Üyesi Devletler Arasında Ticaret Sistemi (TPS-OIC) Çerçeve Anlaşmasında belirlenen indirimli vergi oranlarının arasında fark olması halinde Malezya’dan yapılacak ithalatlarda her iki Anlaşmadan hangisinin vergi oranı ticaret erbabının lehine olacaksa o anlaşmanın tercihli tarifesinden yararlanılmak üzere ilgili Menşe İspat Belgesinin ibraz edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Kaynak: Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü 28.07.2022 tarihli  76762904 sayılı yazıları.  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com