Sirküler

Sirküler No: 2022/409


Veteriner Sağlık Sertifikaları

İnsan tüketimine yönelik jelatin ve kollajen üretiminde kullanılan işlenmiş hammaddelerin ithalatı için yeni oluşturulan veteriner sağlık sertifikası modelinin Tarım ve Orman Bakanlığı internet sayfasında 01.11.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yayınlandığı,  bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanlığı internet sayfasında yayınlanan eski/yeni her iki veteriner sağlık sertifika modellerinin 01.11.2022 tarihine kadar kabul edilmesi, bu tarihten sonra başlamış işlem niteliğinde olanlar haricinde sadece yeni oluşturulan model sağlık sertifikalarının kabul edilmesi gerektiği bildirilmiştir.

 

Yeni oluşturulan model sağlık sertifikalarının örneği https://www.tarimorman.gov.tr/GKGM/Belgeler/DB_Hayvan_Sinir/Saglik_Sertifikasi_Ithalat/tum_ulkeler_jelatin_hammadde_sertifikasi.pdf

Hayvan ve Hayvan Maddeleri Sağlık Sertifikaları (İthalat) örnekleri de https://www.tarimorman.gov.tr/Konu/1755/hayvan-hayvan_maddeleri-saglik-sertifika-ithalat linkinde yer almaktadır.

 

Kaynak: Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 26.08.2022 tarihli 6758360 sayılı yazıları.


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com