Sirküler

Sirküler No: 2022/414


TPS-OIC Menşe İspat Belgesi işlemleri elektronik ortamdan yürütülecektir

İslam Konferansı Teşkilatı Üyesi Devletler Arasında Tercihli Ticaret Sistemi (TPS-OIC) Çerçeve  Anlaşması kapsamı vergi indirimlerinden yararlanılması için gerekli olan TPS-OIC Menşe İspat Belgesi'nin Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) üzerinden elektronik olarak onay ve vize işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için  teknik çalışmaların tamamlandığı ve TPS-OIC Menşe İspat Belgesi'nin onay ve vize işlemlerinin 1 Eylül 2022'den itibaren yalnızca elektronik ortamdan  yürütüleceği bildirilmiştir.

 Kaynak: Gümrükler Genel Müdürlüğü 31.08.2022 tarihli 77641220 sayılı yazıları.


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com