Sirküler

Sirküler No: 2022/421


Ahşap levha ve kereste ihracında (4410-4411 tarife pozisyonları) kayıt uygulaması

İhracı Kayda Bağlı Mallar Listesi’ne eklenerek, kayda alınmaları ile ilgili Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği koordinatör olarak atanan 4410 ve 44 11 tarife pozisyonundaki “Ağaçtan veya diğer odunsu maddelerden yonga levha, oriented strand board (OSB) ve benzeri levhalar” ve GTP:4411 “Ağaçtan veya diğer odunsu maddelerden lif levhalar” ve “Uzunlamasına testere ile biçilmiş veya yontulmuş, dilimlenmiş veya yaprak halinde açılmış, kalınlığı 6 mm.yi geçen ağaçlar (rendelenmiş, zımparalanmış veya uç uca eklenmiş olsun olmasın) ticari isimli ürünlerin ihracat prosedüründeki kısıtlamalarının Ticaret Bakanlığı talimatları ile  kaldırıldığı ve kayıt işlemlerinde ibraz edilmesi gereken dilekçe ve taahhütname duyuru ekinde örneğine yer verildiği bildirilmiştir.

Kaynak: Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği  (OAİB) Duyurusu)

https://www.oaib.org.tr/tr/bulten-2022-8651.html


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com