Sirküler

Sirküler No: 2022/453


Türkiye- Malezya Serbest Ticaret Anlaşması Revize Protokolün İmzalanması

29 Eylül 2022 tarihinde, revize Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzalanması ile 1 Ağustos 2015 tarihinde yürürlüğe girmiş olan söz konusu STA böylece, mal ticaretinin yanı sıra, hizmet ticareti ve yatırım konularını da içerecek şekilde genişletilmiş bulunmaktadır.

STA ile ilgili Toplantıda; Türkiye-Malezya STA’sının değerlendirilmesi, menşe kuralları ve sonradan ispat süreçleri, helal sektöründe işbirliği, yarı iletken üretimi konusunda işbirliği, Malezya tarafından ülkemiz menşeli inşaat demiri ithalatında uygulanan anti-damping önlemi, ülkemizce başlatılmış olan Uzak Ülkeler Stratejisi, iki ülke Merkez Bankalarınca müzakere edilen Swap Anlaşması gibi iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri ilgilendiren pek çok alanda teknik görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

https://dtybs.ticaret.gov.tr/blog/post/15399/


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com