Sirküler

Sirküler No: 2022/461


2022/9 Sayılı Kullanılmış veya Yenileştirişmiş Eşya İthalatına İlişkin Tebliğin güncelleme çalışmaları

Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıya atfen, Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Eşya İthalatına İlişkin Tebliğ ile düzenlendiği ifade edilmekte olup, 2023 yılına yönelik olarak İthalat Rejimi hazırlık çalışmalarında söz konusu Tebliğinin güncellenmesine ilişkin görüşlere ihtiyaç duyulduğu bildirilerek, Tebliğde gündeme getirilecek değişiklik önerilerin varsa taleplere dair görüşlerin ekte yer alan sorun bildirim formuyla birlikte 26 Ekim 2022 tarihine kadar ihkibarge@itkib.org.tr  e-posta adresine iletilmesinin beklendiği bildirilmiştir.

Kaynak:İTKİB

http://www.itkib.org.tr/tr/bulten-2022-5479.html


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com