Sirküler

Sirküler No:


Yatırım Teşvikli ithalatta EK-8 sınırlamasının 29.06.2021 sonrasında yatırıma başlama tarihi belirlenen belgeleri kapsamaktadır.
 
Yatırım Teşvik Belgeleri kapsamında desteklerin başlangıç tarihi olarak yatırıma başlama tarihinin baz alındığı, bunun müracaat tarihi ile aynı olduğu, söz konusu yatırıma başlama tarihinin ise Tek Pencere Sistemi kapsamında web servisi aracılığı paylaşılan veriler arasında "belgeBaslangicTarihi" adı ile yer aldığı belirtilerek;
 
Yatırıma başlama tarihi 26.06.2021 tarihinden önce olan yatırım teşvik belgeleri kapsamında revizyon yapılarak EK-8'de yer alan bir eşyanın yatırım teşvik belgesi kapsamı ithal makine ve teçhizat listesine alınması durumunda bu eşyaya belgede öngörüldüğü şekilde muafiyet uygulanmasında sakınca bulunmadığı bildirilmiştir.
 
Kaynak: Gümrükler Genel Müdürlüğü (09.11.2022- 79875710)

  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com