Sirküler

Sirküler No: 2022/542


Almanya Yeni Tedarik Zinciri Yasası 1 Ocak 2023'ten itibaren yürürlüğe girecektir

Alman Tedarik Zinciri Yasasının yürürlüğe gireceği 01.01.2023 tarihinden itibaren, 3000'den fazla çalışanı olan şirketlerin kendileri ile hem tedarikçileri hem de tedarikçilerin tedarikçilerinin, insan haklarına, belirli çevresel önlemlere ve sosyal standartlara uyması beklenecektir.

Bir yıl sonra yasa 1000'den fazla çalışanı olan şirketler için de geçerli hale gelecektir.  Ancak uygulamada, yalnızca birkaç çalışanı olan küçük şirketler de, ürünlerini tedarik zincirlerini kontrol etmesi gereken büyük şirketlere satmaları halinde 2023 Ocak ayından itibaren bu durumdan etkilenmeye başlayabilirler. 

Konuya ilişkin habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilmektedir: https://www.dw.com/de/mehr-transparenz-in-der-lieferkette-vielleicht-doch-nicht-so-schlimm/a-63933698

Kaynak: Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

https://dtybs.ticaret.gov.tr/blog/post/16586/


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com