Sirküler

Sirküler No: 2022/570


Redrese işlemlerinde yükümlü tarafından güncelleme yapılması

 

Gümrük beyannamesi için sistem tarafından atanmış olan muayene memurunun sistemde yapacağı belirleme doğrultusunda, redrese işleminin ilgili muayene memuru tarafından başlatılıp ilgili alanların yükümlüsünce güncellenmesini müteakip son onayın yine muayene memuru tarafından verilmesi ile ilgili olarak BİLGE Sisteminde teknik düzenleme yapılarak, 26.12.2022 tarihinde Ankara Gümrük Müdürlüğü ve Esenboğa Gümrük Müdürlüğünde pilot uygulama yapılmasının öngörüldüğü bildirilmiştir.

Kaynak: Gümrükler Genel Müdürlüğü (22.12.2022- 81201264)  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com