Sirküler

Sirküler No: 2023/034


Dış Ticarette Ürün Güvenliği ve Denetimi İşlemleri Ücret Tarifesinin Belirlenmesine İlişkin Genelge

 

Sanayi ürünlerinin ithalatta ürün güvenliği denetimleri ile tarım ürünlerinin ihracat ve ithalatta ticari kalite denetimlerinin 2011 yılından bugüne elektronik ortamda risk analizi esaslı olarak Dış Ticarette

Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) üzerinden yürütüldüğü ve denetimlere ilişkin çeşitli kalemler altında farklı ücretler alındığı belirtilerek, Ticaret Bakanlığı görev alanındaki TAREKS’e konu ihracatta ve ithalatta ürün güvenliği ve ticari kalite denetimlerine ilişkin işlemler ve uluslararası gözetim şirketlerine ilişkin işlemlere ekte yer alan ücret tarifesinin uygulanacağı bildirilmiştir.

 

Kaynak: Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü (04.01.2023-2023/1 Genelge)  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com