Sirküler

Sirküler No: 2023/110


İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulamasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yayımlanmıştır. (Karar Sayısı 7086/14.04.2023)


İlgili Karar’a Göre ,Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi olmayan ülkeler için vergi oranı belirli eşyada daha yüksek uygulanmakta olup bu durum İthalat Rejim Kararı'nda dipnotlar vasıtasıyla düzenlenmektedir.38, 68 ve 70. fasıldaki belirli eşyanın İthalinde Azerbaycan için bu dipnotlar uygulanmayacak ve İthalat Rejim Kararı'nda DTÖ üyesi ülkeler için geçerli olan normal vergi oranı uygulanacaktır.


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com