Sirküler

Sirküler No: 2023/113


7110 Sayı ve 19.04.2023 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Amerika Birleşik Devletleri Menşeli Bazı Ürünlerin İthalatında Ek Mali Yükümlülük Uygulanmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar yürürlüğe konulmuştur.

İlgili Karar’a göre;  7110 Sayı ve 19.04.2023 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Amerika Birleşik Devletleri Menşeli Bazı Ürünlerin İthalatında Ek Mali Yükümlülük Uygulanmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar yürürlüğe konulmasına ve aynı karara geçici madde eklenmiştir.

Bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten önceki tarihlerde gümrüklere sunularak özet beyan verilmiş olanlarda dahil , mülga geçici 1 madde kapsamında özet beyan verilen eşyanın ithalatına ilişkin gümrük beyannamesinin , bu maddenin yürürlüğüne girdiği tarihi takip eden en geç 30 gün içerisinde tescil edilmesi halinde özet beyan kapsamı eşyaya ilişkin olarak bu karar uygulanmaz.

Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


  İçeriği PDF formatında görüntülemek için tıklayınızSaygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com