Sirküler

Sirküler No: 2023/172


İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ 2023/26 yayımlanmıştır.
 

 

İlgili Tebliğ’e göre ; Çin Halk Cumhuriyeti menşeli “bir modül halinde birleştirilmiş veya panolarda düzenlenmiş fotovoltaik hücreler” ürünü ithalatına yönelik başlatılan ve Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen nihai gözden geçirme soruşturmasının tamamlanmıştır.

 

Yürütülen soruşturma sonucunda 8541.43.00.00.00 gtip ve bir modül halinde birleştirilmiş veya panolarda düzenlenmiş fotovoltaik hücreler tanımlı eşya için dampinge karşı önlemin tabloda gösterilen biçimde uygulanmaya devam edilmesine karar verilmiştir.

 

Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

 

Kaynak : İthalat Genel Müdürlüğü

 


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com
Özlem KUĞU ozlem.kugu@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com