Sirküler

Sirküler No: 2020/494


Ingiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalanmasına yönelik hazırlıkların son aşamaya geldi

https://uk.reuters.com/article/uk-turkey-britain-eu/turkey-welcomes-eu-britain-brexit-deal-idUKKBN28Z0E1?il=0 linkinde yayımlanan habere göre, Dışişleri Bakanlığı’nın, İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalanmasına yönelik hazırlıklarının son aşamaya geldiğini açıkladığı,

 

Avrupa Birliği'nden ayrılan İngiltere'nin AB ile ayrılık sonrası ticaret ilişkilerini düzenleyecek anlaşmada uzlaşıya dün varıldığı,

 

İngiltere'nin AB üyeliği dolayısıyla ticaret anlaşmalarının bulunduğu Türkiye gibi ülkelerle ticaret anlaşmalarını yeniden müzakere etmesi gerekiyor. İki ülke arasındaki müzakereler devam etmektedir.


Saygılarımızla,
TGM Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.

Sirkülerle ilgili sorularınız için:
Sabahattin Altıkardeş s.altikardes@tgmgumruk.com
Hakan TOPAL hakan.topal@tgmgumruk.com


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir.TGM GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. , işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.

logo

1990 yılında Kurucu Başkanlığını Ertuğrul TAN'ın yaptığı TGM Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde dolaylı temsilci sıfatıyla hizmet vermektedir.

Adres
  • Gülbahar mahallesi Altan Erbulak Sokak Mayahan No:14 Kat/6/6 İstanbul
İletişim
  • +90 212 267 00 85(pbx)
  • info@tgmgumruk.com